مربع – میدان منابع اصفهان زاینده رود

مربع – میدان: منابع اصفهان زاینده رود اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی طراحان استیضاح روحانی بدنبال قدرت بودند/ هیچ توصیه‌ای راجع به ترمیم یا اصلاح ک

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر این‌که «نباید عنوان پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را زیاد از آنچه که است بزرگ کنیم» گفت: دولت‌های جمهور

طراحان استیضاح روحانی بدنبال قدرت بودند/ هیچ توصیه‌ای راجع به ترمیم یا اصلاح ک

محسن هاشمی رفسنجانی: طراحان استیضاح روحانی بدنبال قدرت بودند/هیچ توصیه ای راجع به ترمیم یا اصلاح کابینه دولت نمی کنم

عبارات مهم : استیضاح

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر این که «نباید عنوان پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را زیاد از آنچه که است بزرگ کنیم» گفت: دولت های جمهوری اسلامی همواره با پرسشها اقتصادی مواجه بودند و هیچ دولتی نبوده که مشکلاتی که امروز دولت روحانی با آن مواجه است را نداشته باشد.

محسن هاشمی رفسنجانی در گفت وگو با ایسنا راجع به طرح عنوان استیضاح و کناره گیری حسن روحانی از ریاست جمهوری از سوی بعضی از اصولگرایان و اصلاح طلبان با بیان این که «موضوع استیضاح روحانی موضوعی قدیمی و مربوط به قبل از صحبت اخیر او در نشست مدیران ارشد دولت بود»، اظهار کرد: بعد از صحبت هایی که مدیر جمهوری راجع به ضعف در بعد اقتصاد و عنوان ارز در نشست هم اندیشی با مدیران دولت انجام داد، عنوان استیضاح روحانی منتفی شد.

وی با اشاره به نیت مطرح کنندگان این موضوع، خاطرنشان کرد: امیدواریم نیت سیاسیون از طرح این مباحث مثبت باشد، ولی عده ای فعالیت سیاسی را اینگونه تعریف می کنند که باید به دنبال به دست آوردن قدرت و حفظ آن باشند. این افراد با اظهارنظرهایی نظیر طرح عنوان استیضاح مدیر جمهوری وقت، از هر ضعفی که پیش می آید تلاش می کنند تا قدرت را از دیگری به خود انتقال یافته نمایند.

طراحان استیضاح روحانی بدنبال قدرت بودند/ هیچ توصیه‌ای راجع به ترمیم یا اصلاح ک

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: در این زمینه نیز مقام معظم رهبری در صحبت های خود فرموده اند که «در حزب داری و فعالیت های سیاسی، نباید به فکر فقط قدرت بود»؛ در این راستا افراد باید به دنبال قدرت جهت خدمت باشند. اگر این احساس به دست دهد که افراد قدرت را جهت قدرت می خواهند، به نظر کار درستی نیست؛ بنابراین به نظر می آید صحبت از استیضاح دولت و مدیر جمهوری قانونی که امروز مطرح می شود، از همان نوع قدرت جهت قدرت است نه قدرت جهت خدمت.

هاشمی رفسنجانی در ادامه در پاسخ به پرسشی راجع به فشارها به دولت جهت ترمیم و اصلاح کابینه با تاکید بر این که» پرسشها اقتصادی کشور را نباید زیاد از آنچه که است بزرگ کنیم»، گفت: دولت های جمهوری اسلامی همواره با پرسشها اقتصادی مواجه بودند و هیچ دولتی نبوده که با مشکلاتی که امروز دولت روحانی با آن روبرو هست، مواجه نبوده باشد.

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر این‌که «نباید عنوان پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را زیاد از آنچه که است بزرگ کنیم» گفت: دولت‌های جمهور

وی با بیان این که «اولین زیاد کردن قیمت ارز مربوط به وقت پیروزی انقلاب اسلامی بود»، افزود: هنگامی که که انقلاب به پیروزی رسید قیمت ارز از هفت تومان، چهار برابر زیاد کردن یافت و به 30 تومان رسید. در آن وقت ما به سمت سیستم های کوپنی و مراکز تهیه و توزیع کالا و کنترل قیمت ها حرکت کردیم، همچنین در آن وقت در کنار بازارهای عادی، بازارهای سیاه نیز ایجاد شد.

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: بعد از آن که جنگ آخر یافت، دولت آیت آلله هاشمی رفسنجانی ارز را با قیمت تقریبی ۱۲۰ الی ۱۴۰ تومان تحویل گرفت ولی با قیمت ۴۰۰ تومان آن را به دولت بعد تحویل داد؛ یعنی چیزی حدود سه برابر زیاد کردن قیمت ارز در این دولت اتفاق افتاد.

دولت آقای خاتمی نیز دلار را با قیمت حدود ۴۰۰ تومان تحویل گرفت و باوجود زیاد کردن مناسب قیمت نفت و اوضاع مثبت سیاست خارجی در دولت دوم اصلاحات، دو برابر زیاد کردن قیمت ارز به قیمت ۹۰۰ تومان صورت گرفت و در دولت آقای احمدی نژاد نیز ارز با وجود آنکه درامد نفتی به رقمی بی سابقه در تاریخ رسید، قیمت ارز ۹۰۰ تومان را بعد از حدود چهار برابر زیاد کردن قیمت با قیمت ۳۶۰۰ تومان تحویل دولت بعد از خود شد، اگر منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم در دولت فعلی درامد نفتی نه تنها زیاد کردن نداشته، بلکه کم کردن نیز داشته هست، بنابراین با توجه به شرایط تحریم و خروج ارز از کشور به وسیله بخش شخصی از آخرهای سال گذشته، زیاد کردن قیمت ارز تا حدی قابل درک بوده هست، ولی دولت نباید اجازه این زیاد کردن افسار گسیخته شده است وبه نوسانات هیجانی وروانی تبدیل گردد .

طراحان استیضاح روحانی بدنبال قدرت بودند/ هیچ توصیه‌ای راجع به ترمیم یا اصلاح ک

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این که «هنوز وضعیتی که در دوره های قبل اتفاق افتاده، در این دوره رخ نداده است»، اظهار کرد: تفاوت امروز با گذشته در اوج بودن میزان نارضایتی هاست؛ در دوران قبل نارضایتی ها به اندازه ای که الان وجود دارد، نبود. از سوی دیگر نیز امروز نارضایتی از عدم کارآمدی افزیش یافته و امید به آینده ضعیف شده است هست. در این راستا باید تلاش کنیم تا اولا کارآمدی نظام را به شدت اوج ببریم که دیگر در مواجهه با مشکلاتی نظیر آن چه که امروز رخ داده نارضایتی در بین مردم آنقدر زیاد نشود.

وی گفت: در مرحله دوم باید امید به آینده را در مردم زیاد کردن دهیم. در این زمینه هیات دولت و نیروهای کارآمد دولت و شرکت های متفاوت باید اقداماتی انجام دهند، ولی متاسفانه به علت سن بالایی که این افراد دارند تحول و فعالیت مورد انتظار، از سوی آن ها انجام نمی شود. امروز به نوعی یک انسداد مدیریتی در سن پیدا کرده ایم و باید جهت زیاد کردن امید مردم به آینده از جوان ها استفاده بیشتری شود. که خوشبختانه سرمایه کافی در حوزه منابع انسانی از جوانان متعهد ومتخصص در کشور وجود دارد.

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر این‌که «نباید عنوان پرسشها اقتصادی کشور عزیزمان ایران را زیاد از آنچه که است بزرگ کنیم» گفت: دولت‌های جمهور

رییس شورای شهر تهران، در آخر با بیان این که «توصیه کردن جهت اعمال عوض کردن و تحول در شرکت های دیگر از وظایف شورای شهر نیست»، خاطر نشان کرد: من هیچ توصیه ای راجع به ترمیم یا اصلاح کابینه دولت نمی کنم، ولی می دانم که جهت خروج از انسداد مدیریتی در کشور، در استفاده از زیر ۵۰ ساله ها، که البته خودم با 57 سال سن شاملش نمی شوم، باید سرعت عمل بیشتری به کار برده شود، همانگونه که دیدیم در عنوان ارز ، جوانترین وزیر کابینه عملکردی بهتر از مسن ترها داشت.

واژه های کلیدی: استیضاح | اقتصادی | حسن روحانی | اصلاح طلبان | دولت روحانی | ریاست جمهوری | هاشمی رفسنجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog